Helping The others Realize The Advantages Of konum nasıl atılır

Whatsapp uygulamasına giriyoruz. konum atacağımız kişiyi whatsapp’da buluyoruz. Rehberinize ekli olmayanları whatsapp’da göremezsiniz rehbere eklediğiniz halde göremiyorsanız whatsapp kullanmıyordur.

insanların internette en çOkay aradığı şeylerden bazıları'da bir işin veya problemin nasıl yapılacağı çözüleceği yada bir şeyin ne olduğu kelime anlamı veya ne işe yaradığını öğrenme ihtiyacıdır. İşte bu web page bu sorulan soruların cevabını barındıran sitedir :)

GPS kapalı olabilir: En sık karşılaşılan durum konum gönderememedir. Bu durumda kontrol etmeniz gereken ilk şey telefonun GPS yani konum özelliğinin açık olup olmamasıdır.

Parmağınızı çekince kırmızı bir nokta oluşacaktır. Kırmızı noktaya basın ve sağ altta çıkan “Paylaş” butonuna tıklayın.

Rehberdeki kişiler üzerinden konum atmak: Konum paylaşacağınız kişiyi rehberden bularak kişinin ayrıntılarına girin. Kişinin detaylarının altında yer alan “Konumumu Paylaş” ibaresine basın.

Bizleri bilmediğimiz yollarda saatlerce dolaşmaktan kurtaran telefondan konum atma işlemi, bakalım ilerleyen günlerde daha hangi uygulamalarda yer bulacak ve bizlerin hayatını nasıl kolaylaştıracak?

Bu durum özellikle bilinmeyen yerlere gidilen ilk buluşmalarda ya da nerede olduğunuzu bilmediğiniz, fakat gardenıma ihtiyacınız olduğu anlarda gerçekten hayat kurtarıcı bir niteliğe sahip.

BAŞKA BİR YERİN KONUMU ARAYARAK : konum nasıl atılır konum sekmesine bastığınızda açılan yerde büyütece bastığınızda aradığınız yada konumunu göndermek istediğiniz yerin advertını yazıp bulup seçebilirsiniz.

Eğer amacınız konumunuzu attığınız kişinin bulunduğunuz yere gelmesi ise bu durumda karşı tarafın navigasyona yönlenmesi gerekir. Mevcut konum attığınızda Google Harita hizmetine yönlendirilmezsiniz. Google Haritalar’a bağlanmak için Google konum paylaşımı yapılmalıdır.

Kaza veya yol çalışmalarını’da bildiren konum uygulamaları bu sayede alternatif hızlı yolları tavsiye edebilir.

Kısıtlı süreli olarak paylaşabileceğiniz konum bilgisinin yanı sıra hareketli konum paylaşımına da izin verir. Bu özellik, herhangi bir zamanda arkadaşlarınızın ve aile üyelerinin konumlarını izlemenize propertyımcı olur.

Telefondan konum atma işlemini, elinizdeki akıllı cihazın, üzerinde bulunduğunuz adresi uydu aracılığıyla tespit edip, bu adresi bildirmek istediğiniz insanlara yollamanıza olanak sağlayan bir işlem olarak kısaca tanımlayabiliriz.

Google üzerinden Haritalar ve Navigasyon yolu ile konum paylaşabilirsiniz. Bulunduğum konum Google maps ile paylaşmak istediğinizde aşağıdaki yöntemi uygulayın.

Eğer ki yukarıdaki uygulamalara erişemiyorsanız ya da bu uygulamalarla alakalı herhangi bir sıkıntınız varsa, SMS ile de istediğiniz kişiye bir konum bağlantısı yollayabiliyorsunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *